אני לא מחדש לאף אחד שום דבר כשאני אומר שיש הרבה בלבול בעולם הקוצ'ינג. בפרט שהנושא מדובר ב"אימון עסקי",  נדמה שכאן בכלל המצב בתוהו- ובוהו מוחלט. ובכן, אנסה לשתף קצת במחשבותיי כיצד כדאי לגשת לענין.  כמובן, אני אומר מה שנראה לי, על סמך הניסיון, הגישה והתפישה שלי. מישהו אחר כבר יגיד משהו אחר (מצב טבעי לא?).

טיפים להערכה ובחירה ׁ (הניסוח הוא בלשון זכר אך מיועד לנשים וגברים כאחד).

  1. קודם כל שיהיה מאמן! יותר מדי יועצים, מטפלים ואחרים "התלבשו" על נושא הקוצ'ינג ונעשו "מאמנים". אימון זה גם לימוד, גם מתודולוגיה אבל בעיקר זו הוויה. באימון בונים מערכת-יחסים של שותפות, של העצמה בגובה- העיניים, עם אמפטיה ועם כח. המאמן קודם כל, ולפני הכל,  "מיילד",  כאשר הכלים העיקריים שלו הם שאלות, מיקוד, בנייה מחויבות, שיקוף ושותפות בחשיבה ובניית אופציות. מניסיוני, הרבה מאוד יועצים ומטפלים באים לעולם האימוני עם גישות לגמרי אחרות (לא חשוב מה הם אומרים, חושב מה הם עושים בפועל כשהדלת סגורה…). אז טיפ– בדקו את רקע הלימודים, הניסיון וצורת העבודה. ניסיון הוא מפתח חשוב. כמו שלא תרצו לעבור ניתוח עם אדם שלמד לנתח בתיאוריה אבל לא בתכלס, למה שתעבדו עם מאמן שלא "היה שם" בעצמו במשך שעות רבות ושנים משמעותיות. הגיוני לא?
  2. הפניות והמלצות: חשוב מאוד. שאלו את מי שמפנה איך הם מכירים ועל סמך מה נובעת ההמלצה.
  3. מאמן עסקי= מביא איתו ניסיון עסקי וניהולי. יש שיגידו אחרת, ובמקומות של ה "מיומנויות הרכות"  גם מאמן בלי ניסיון בפועל יכול להיות אפקטיבי. אבל אדם שאינו בא מהתחום "בגדול" יתקשה להיכנס לעומק המצב והאתגר. לא מדובר בניסיון ספציפי (לדוגמא לא חייבים להכיר את עולם המזגנים לאמן לבעל עסק למזגנים כמו שלא חייבים להיות מדען על מנת לאמן למנהל לפיתוח תרופות). יש להבדיל בין הניסיון של תחום (עסקים, מכירות) והיישום הספציפי.
  4. עשו היכרות מוקדמת עם המועמד גם בלי לראות אותו. בימים אלה אין שום סיבה טובה שלא תטעמו מעולמו ויכולתו של המאמן מחומרים שהוא כתב, הרצה, הנחה והוביל. לומדים הרבה מאוד על אדם מפרי-עיתו ומוצא פיו, גם לפני שאתם "יושבים" מולו פנים אל פנים או בטלפון.
  5. זה לא הידע, חברים, זה  עוצמת התהליך. לא מחפשים אדם שהנפיק הרבה חברות על מנת שיאמן אותך לנהל חברה. זה יכול לעזור אבל גם יכול להפריע כי ייתכן מאוד שהוא יגיע אליך מהמקום ש "אני יודע". בעייה, גדולה, היזהרו מהאגו, לא מזכירים אותו בקורות בחיים אבל לדעתי הוא גורם מכריע ….הרבה אנשים מתבלבלים בין סוג הניסיון ,היכולת האימונית והאופי האנושי של האדם.
  6. השקיעו בפגישה ראשונה. רוב במאמנים יסכימו לשיחת היכרות טלפונית ללא תשלום ולאחר שעשיתם את הבדיקות שלכם, התרשמתם מהאתר, קבלתם את ההפנייה,  אם יש עוד חוסר- וודאות, מאוד מומלץ להשקיע בפגישה ראשונה בתשלום וללא התחייבות. בכך בדקתם את הכל בזמן אמת, עם מחויבות כספית מסוימת ומוגבלת. בפגישה ראשונה של עבודה ממש לומדים המון אחד על השני, וה"כימיה" תיווצר (או שלא).
  7. בדקו ערך מוסף: מאמן טוב מביא איתו ערך מוסף, ומאמן עסקי טוב ששווה את התיאור "טוב" גם יהיה מקור מעולה עבורכם בהפנייה למשאבים חדשים, חומרים נוספים, הזדמנויות ואפילו היכרויות. לפעמים הפרט הקטן הזה הוא מה שמבדיל את הטובים מהמצוינים.
  8. מאמן עסקי טוב= שילוב מוצלח של "שמים וארץ".  ב"שמיים":  המאמן יודע כיצד לאמן  על מנת לפנות את התודעה להסתכל ולחוש את החזון…אך המאמן גם עומד איתן על הארץ. נסו להבין עד כמה המאמן יודע לפתוח איתך אפשרויות ואופצוית וגם עד כמה הוא יודע להוביל אותך לכתוב תכנית פעולה אפקטיבית ומעשית. המאמן הא לא "לופט מענטש" ו"פלספן" אך גם לא "מהנדס מטרות". יותר מדי אנשים מצטיינים במשפטים ניו-איג'יים או יודעים לדבר יפה וקוראים לעצמם מאמנים. מאמן צריך להיות אפקטיבי ולא רק לאהוב שיחה פילוסופית\פסיכולוגית.
  9. שיהיה בן- אדם, א מענטש. אני לא מאמין במאמן עסקי – וגם לא- עסקי – שיביא רק מתודולוגיה ולא שום דבר אחר.  מקצוע האימון הוא מקצוע של "נשמה" בשונה מניהול כספים, עריכת דין, רפואה או מדע מדויק. בדקו את הבסיס האתי והמוסרי של האדם ונסו לחוש עד כמה הוא מחובר למה שהוא אומר וכותב.

אתם אנשים רציניים. מגיע לכם גם מאמן  עסקי רציני. השקיעו בתהליך החיפוש ואז והביאו את עצמכם עד הסוף לתהליך. זה החשוב מכל.

מודעות פרסומת